Half Moon with pearl chain ørering – forgyldt

En elegant hængeørering fra Jane Kønig med halvmåneform og ferskvandsperle i 18 karat forgyldt sterlingsølv. Designet skaber et blødt, feminint silhuet og en diskret luksus til daglig stil eller særlige lejligheder.

800 kr.

På lager

Betalingsmuligheder

MobilePay Apple Pay Dankort Visa Mastercard

Har du set?

Øreringe Capri Piccolo Pianura

Øreringe Capri Piccolo Pianura
Den oprindelige pris var: 999 kr..Den aktuelle pris er: 500 kr..

Prism hængeøreringe - forgyldt

Prism hængeøreringe - forgyldt
299 kr.

En elegant hængeørering med raffineret design

Denne hængeørering fra Jane Kønig er et smukt eksempel på tidløst smykkekunst, der kombinerer en halvmåneform med en subtil perlekæde. Designet er skabt i 18 karat forgyldt sterlingsølv, hvilket giver både et luksuriøst udtryk og en god holdbarhed. Med målene 2 x 8 cm er øreringen stor nok til at træde tydeligt frem, men stadig elegant og velegnet til daglig brug.

Øreringen er designet til at hænge flot ned langs kinden og skabe et naturligt fokus på ansigtet. Den kan både bruges til særlige lejligheder og til at give en ekstra finish til den daglige stil. Da den sælges enkeltvis, kan den også kombineres med andre øreringe for en mere personlig og moderne look.

Fremragende detaljer og materialer

  • 18 karat forgyldt sterlingsølv: Giver et varmt, gyldent udtryk med god kvalitet og holdbarhed
  • Halvmåneform: Skaber et blødt og feminint silhuet, der følger ansigtsformen
  • Ferskvandsperle: Tilføjer en diskret elegance og en naturlig glans
  • Fin kæde: Gør designet let og luftigt uden at tage fokus fra perlen og halvmånen
  • Mål 2 x 8 cm: Giver øreringen en markant fremtoning uden at være fordominerende

Design og styling

Denne ørering er velegnet til damer, der elsker minimalistisk skønhed med et twist. Den kan bæres alene til en raffineret effekt eller kombineres med andre små øreringe i den anden øreflip til en moderne og personlig stil. Materialet egner sig godt til både daglig brug og særlige lejligheder, og den enkle elegance gør den til et tidløst tillæg i smykkesamlingen.

Praktisk brug og pleje

For at bevare glansen og finish på det forgyldte sølv anbefales det at opbevare øreringen i et tørt og sikkert sted, når den ikke bruges. Undgå kontakt med vand, parfume og andre kemikalier, da disse kan påvirke overfladen. En blød polertuch kan bruges til at tørre og polere øreringen let for at bevare dens glans.

En smuk gave eller personlig tilføjelse

Med sin raffinerede stil og elegant design er denne ørering et godt valg både som gave til nogen særlig eller som en personlig fornøjelse. Den tilføjer en subtil luksus til ethvert outfit og er et eksempel på Jane Kønigs evne til at skabe skønhed gennem enkelhed.

Sælges øreringen som sæt med to stk?

Nej, øreringen sælges enkeltvis. Det giver mulighed for at kombinere med andre øreringe eller købe et par separat.

Af hvilket materiale er øreringen lavet?

Øreringen er fremstillet af 18 karat forgyldt sterlingsølv og har en ferskvandsperle som del af designet.

Hvordan skal jeg passe på mit forgyldte sølv?

Opbevar øreringen tørt og undgå kontakt med vand, parfume og kemikalier. Brug en blød polertuch til at tørre og polere den for at bevare glans og finish.

Vi har skrevet forskellige artikler omkring Forgyldte øreringe´s produkter, du kan finde nogle af dem her:

    Yderligere information

    EAN

    5715180370274